close
تبلیغات در اینترنت
پارتیشن.پارتیشن دوجداره آریا.پیشرو در ارائه پارتیشن ومبلمان مدرن ادار
آخرین مطالب

طراحی و اجرای کتابخانه اداری

طراحی و اجرای کتابخانه اداری

کتابخانه اداری

کتابخانه های اداری از لوازمی هستند که حتی در حال حاضر که دنیای مدیریتی به سمت استفاده از تکنولوژی در حال حرکت است , لزوم وجود آن در یک سازمان حس می شود. انواع کتابخانه های اداری برای نگهداری فایل های شما در اندازه های مختلفی طراحی و اجرا می گردند.طبقه بندی برای زونکن و کتاب

کتابخانه یکی از وسایلی است که در همه ساختمان های اداری استفاده می شود. وجود انبوهی از کتاب ها و فایلها به مکانی مجزا نیاز دارد تا از گرد و غبار، رطوبت، حرارت و آتش سوزی و بسیاری موارد دیگر در امان باشند. ضمن اینکه پیدا کردن و برداشتن کتاب ها  و زونکن ها دیگر کار سختی نیست و به دلیل قرار گرفتن عناوین روی آنها در معرض دید، می توان فایل مورد نظر خود را در زمان کوتاهی پیدا کرد.

برای این کار بهتر است کتابخانه ها به بهترین شکل ممکن طراحی شوند تا علاوه بر محل قرار دادن کتابها، به زیبایی محل کار کمک کند.

پارتیشن آریا از جمله شرکتهای پیشتاز در زمینه طراحی و ساخت کتابخانه می باشد. مشاوره با کارشناسان این مجموعه و دیدن نمونه های شیک و استاندارد آن قطعا در انتخاب بهترینها تاثیر گذار خواهد بود.

انواع کتابخانه

1. کتابخانه با درب

در برخی ارگانها کارکنان و پرسنل می توانند بدون هیچ محدودیتی به کتاب های که در زمینه شغلی شان تالیف شده است، دسترسی داشته باشند. به همین دلیل کتابخانه برای این مکانها ضرورت دارد. اما کتابخانه برای شرکت های تجاری باید به گونه ای طراحی شود که اول جمع وسیعی از کتاب ها و زونکن  هارا در خود جای دهد و دوم فضای شرکت را نیز زیباتر کند. به همین دلیل اغلب کتابخانه هایی که برای شرکت های خصوصی طراحی می شوند، از جنس ام دی اف و دارای درب از جنس شیشه نیز هستند.

2. کتابخانه بدون درب

تمامی اداره ها و سازمان های دولتی  نیازبه طبقه بندی دارند. از آنجا که اغلب تجهیزات این مکانها به صورت عمومی در اختیار کارکنان قرار می گیرد، باید کتابخانه نیز به گونه ای طراحی شود که دسترسی آن سخت نباشد. کتابخانه در ارگان های دولتی با ابعاد بزرگ طراحی می شود. عموما قفسه های کتابخانه برای مکان های دولتی بدون درب هستند.

فاکتورهای مهم در طراحی کتابخانه

برای طراحی کتابخانه استاندارد، رعایت موارد زیر ضرورت دارد:

  • استحکام و مقاومت قفسه های کتابخانه برای تحمل وزن سنگین کتاب و زونکن
  • زیبایی و داشتن طرح های جدید
  • استفاده از متریال های مرغوب از جمله MDF برای ساخت کتابخانه

اصول طراحی کتابخانه

برای طراحی و ساخت انواع کتابخانه  مطابق با نظر و خواست مشتریان، لازم است تا به برخی نکات توجه شود که عبارتند از:

فاصله طبقات: عموما در کتابخانه ها از زونکن های بزرگ استفاده می شود. به همین دلیل فاصله طبقات باید حداقل 35 سانتیمتر با عمق 32 سانتیمتر باشد تا زونکن براحتی در آن جا شود. تعداد طبقات کتابخانه نیز براساس سفارش مشتریان می باشد. اما عموما بین 2 تا 6 طبقه متغیر است.

تعبیه درب کتابخانه: قرار دادن درب کتابخانه به زیبایی بیشتر آن کمک می کند. در عین حال می توان بین قسمت های خصوصی و عمومی کتابخانه تفکیک قائل شد.

استحکام کتابخانه: استحکام کتابخانه یک نکته ضروری در زمان طراحی و ساخت است. در بسیاری از اداره ها بر روی کتابخانه اشیا تزئینی سنگین قرار داده می شود. به همین دلیل باید متریالی که برای سقف کتابخانه استفاده می شود از استحکام بالایی برخوردار باشد.


پارتیشن آریا آمادگی طراحی و اجرای انواع کمد و کتابخانه اداری با کیفت را در ابعاد مختلف را دارد.

تماس : 66687923-66687924

www.partitionaria.com

www.ariadekoor.com


 ارسال نظر برای این مطلبنظرات برای این پست غیر فعال میباشد .